Bugun...
Advert Advert


ATÖLYE DENGE’DEN KARMA RESİM SERGİSİ
Çorlu’da faaliyet gösteren Atölye Denge, Tarihi Belediye Binası’nda Karma Resim Sergisi açtı.

ATÖLYE DENGE’DEN KARMA RESİM SERGİSİ
+ -

Filiz DÖNMEZ-Atölye Denge tarafından düzenlenen Karma Resim Sergisi, Çorlu Tarihi Belediye Binası’nda sanatseverlerle buluştu. Resim, ebru, çini, ahşap boyama, tezhip, kalem işi ve minyatür sanatlarından oluşan birbirinden güzel eserler, Çorlu’daki sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Aynur Odeh, Fatma Balkan, Nina Uysalcan, Seher Çevik, Sevgi Şen, Ayşe Özdoğan Özek, Beyhan Erşen, Ferize Şen Balkı, Gülten Üstüner, Havva Özdemir, Mehtap Başaran, Özlem Petek ve Sibel Çakar’ın yaptığı çalışmaların yer aldığı Karma Resim Sergisi’nde kursiyerler, uyguladıkları teknikler konusunda bilgiler verdi. 2014 yılından beri karakalem çalışmalarıyla ilgilenen ve 2017-2018 yılları arasında 8 ay boyunca Atölye Denge’de çini eğitimi alan Nina Uysalcan, sergideki çalışmaları hakkında açıklamada bulundu. Bireysel olarak çalışmalarına devam ettiğini söyleyen Uysalcan, ‘’Geçen seneden beri çini sanatına hayranım. Çini sanatçısı Ferize Şen Balkı’dan 9 ay kadar ders aldım. Çini sevgisini bana aktardığı için çok mutluyum. Bu sene ilk olarak büyük çalışmalarım mevcut. Sergide 4 adet çini pano, 5 tane de daha küçük çalışmalarım var. Çini sanatıyla uğraşmak uzun bir süreç ve tamamen sabır işi. Çok dikkatli olmadığınız sürece büyük hatalar ortaya çıkıyor. Aylarca uğraştığınız çalışma, bir anlık dikkatsizliğiniz sonucu heba olabiliyor. Ayrıca fırınlama aşamasında da ortaya çıkardığınız sanat ürünlerinizin de deforme olma ihtimali sözkonusu olabiliyor’’ dedi.

30 yıldır çeşitli kurumlarda Matematik öğretmenliği yaptıktan sonra emekli olan Ayşe Özdoğan Özek, üretmeye alışkın biri olarak çini sanatçısı Ferize Şen Balkı’dan ders almaya başladığını dile getirdi. 4 yıl çini dersi aldıktan sonra Ferize Şen Balkı’yla yol arkadaşı olan Özek, sergideki ürünlerinin hepsinin tasarım olduğunu belirtti. Ayrıca Özek, ‘’Şu an aramızda İstanbul’dan konuk olarak gelen tekzip sanatçısı Selma Özdoğan bulunmakta. Kendisi tekzip, kalemişi ve minyatür çalışmalarıyla sergimizde konuk olarak yer almakta. Biz çalışmalarımızı yaparken önce tasarlıyoruz. Kağıda çiziyoruz. Sonra ince iğnelerle deseni aktardıktan sonra boyama, sırlama süreçleri ortalama bir aydan fazla bir süre teşkil ediyor. Bir ürünün ortaya çıkabilmesi için aylar süren bir çalışma temposuna giriyoruz. Bu yüzden sanatseverleri, sergilerimize bekliyoruz’’ diye konuştu.

Çorlu Tarihi Belediye Binası’nda Atölye Denge tarafından gerçekleştirilen sergi, sanatseverlerden takdir topladı.

 
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI