Bugun...
Advert Advert


ASIRLIK CAMİDEN ÇALINANLAR BİZİM GEÇMİŞİMİZDİR
BASIN BÜLTENİ / Aslan :' peş peşe iki hırsızlık olayı meydana geliyor.'

ASIRLIK CAMİDEN ÇALINANLAR BİZİM GEÇMİŞİMİZDİR
+ -
Advert
Çorlu'da neler oluyor?
Saadet Partisi Çorlu ilçe Başkanı Aytuğ Aslan, herkes kendine sormalı dedi.
Aslan beyanında şunlara değindi
Evet Çorluda neler oluyor?
Bu soruyu herkes kendine sormalı
Fatih Cami’sinde peş peşe iki hırsızlık olayı meydana geliyor. Cami görevlisinin eli kolu bağlı, imamın eli kolu bağlı, polisin eli kolu bağlı, müftülüğün eli kolu bağlı. Olayın üstünden nerdeyse 3 ay geçmiş tadilat Konuusnda vakıflar genel müdürlüğünün eli kolu bağlı.
Kısacası bütün taşlar bağlı. Asırlardır onlarca felakete rağmen ayakta kalan Çorlumuzun tarihiFatih Camiine sahip çıkamadık. Bu bizim suçumuz. Şadırvandan çalınan sadece o kalama kurşunlar değil aslında. Geçmişimiz ve geleceğimiz çalındı. Ve herkes kör, herkes sağır, herkesin eli kolu bağlı, herşeye herkes yetkili ama kimsenin yetkisi yok. Diğer tarihi camilerde olduğu gibi Fatih Camisi de Vakıflar genel müdürlüğünün tasarrufunda. Yani izinsiz bir çivi bile çakamazsınız. Ama izin almadan çalabilirsiniz. Emniyetimiz mutlaka tahkikat halindedir. Ergeç olay aydınlatılacaktır. Ven o tarih bilmezler seslenmek istiyorum. Hiç mi vicdanınız sızlamadı? Hiç mi ürpermediniz? Neredeyse 6 asır önce ağzı Kıranlı, kalbi imanlı, dili ihlaslı, Avrupanın ortasına atını süren ecdadın torunları bi kadar nasıl muhteşem hale gelir?
İşte asıl soru budur. Malesef her köşe başı, her mayruk bina, her tenha köşe aklı ve parası elinden alınmış, acı bir pembe hayalde uyuşturucu müptelası olmuş muhteşemlerin istilasında. Nasıl bu hale geldik? Nasıl böyle bir toplum oldu? Bu nasıl bir eğitim sistemi? Bu sistem böyle ne üretiyor? Bu soruların cevabı hep aynı aslında. Sorun yine bizde. Biz suçluyuz. Vurdumduymaz, olaylara sessiz, Gelecek kaygısı, ekmek kaygısı, iş-eş-aş-çocuk kaygısı derken geçmişimiz ve geleceğimiz elden gidiyor. Tüm kurumlarımız ve halkımız el ele verip, kamplaşma ve kutuplaşmayı bir kenara bırakıp bu ekonomik, sosyolojik ve piskolojik dramı sonlandırmamız lazım. Unutmayın Çaresiz değilsiniz. Care sizsiniz.
Ayrıca tarihi Fatih Camimizin güvenlik zafiyeti sonlandırılmalı ve tadilatı tez zamanda yapılmalıdır. Kimse olayı pas gecmesin. Olayın takipçisiyiz.Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI