Bugun...
Advert Advert


ARICI ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Açıklamada eski ilçe başkanları ile partinin yeni eski üyelerinin tamamının hazır bulunması dikkat çekti.

ARICI ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
+ -
Advert

Çorlu CHP eski ilçe başkanı Yıldıray Arıcı belediye başkan aday adaylığını yoğun bir katıl ile açıkladı. Parti binası önünde toplanan partililere seslenen Arıcı,Bundan yaklaşık bir sene önce Her türlü baskıya rağmen bu ülkede kurtuluşa inanmış, açık yürekli, tavrını net koyan, dik duran, tüm Cumhuriyet Halk Partisi örgütüyle İlçe binalarında büyümüş, çocukluğunu parti otobüslerinde anons yaparak geçirmiş, ilçe başkanlığı yapma şerefine erişmiş biri olarak o gün karşınıza çıkıp, ilçe başkanlığına neden aday olduğumu sizlere açıklamıştım.Bu gün bir kez daha parti binamıza gelerek bu uzun yolculuğun en önemli adımlarından birini hep birlikte atmak adına dayanışma gösterdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.”

 ONURLU VE UZUN BİR YOL

Parti binasına eşi Esra Arıcı ile irlikte gelen Yıldıray Arıcı burada ilçe başkanı Kerem Dönmezer'e aday adaylığı dosyasını teslim etti. Parti binasının aşağında kurulan platforma gelen Arıcı burada yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Arıcının aday adaylığı açıklamasına  Tekirdağ Büyükşehir Belediye başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye başkanı Ahmet Sarıkurt ile partinin eski ilçe başkanları, eski meclis üyeleri,mevcut belediye meclis üyelerinin tamamı katıldı.  Arıcı konuşmasında şunları söyledi: “Dediğim gibi bu uzun ve onurlu bir yol. Bu yolculuğun en önemli adımlarından biri Bundan yaklaşık bir sene önce yapılan örgüt içi seçimlerimizdi. Bu seçimler tüm Çorlu siyasetine, Çorlu'da yaşayan herkes adına örgütümüzün verdiği bir cevap niteliği taşımaktaydı. Cumhuriyet Halk Partililerin bizlere verdiği yüzde 86'lık delege desteğiyle, omuzlarımızda olan sorumluluğu hissederek geçirdiğimiz ilçe başkanlığı dönemimizi Cumhuriyet Halk Partimizin ismine, tarihine ve  değerlerine yakışır şekilde tamamlamanın verdiği gururla şimdi yeni bir şeyler söylemenin zamanı geldi diyorum.Bu süreç bizlere siyasi anlayışımızın şekillenmesi noktasında da büyük bir katkı sağladı. Birlikte olursak ne kadar güçlü olduğumuzu, sesimizin ne kadar gür çıkabildiğini gördük. Kendini yalnız ve çaresiz hissedenlerin bir araya geldiğinde aslında hiç de yalnız olmadığını, ne kadar güçlü olduğunu, ve birlikte olduklarında neler yapabileceklerini gördük.İlçe Başkanlığımız süresi içerisinde; toplumun sorunlarına ve değerlerine göre siyasi anlayışımızı geliştirdik. Siyasetin genç,  dinamik olması gerektiğini, ve bu ülkede hangi görüşten olursa olsun siyaset yapan herkesin köklerinin bu topraklarda olması gerektiğini bilerek hareket ettik.”

 HEP BİRLİKTEYİZ

Bugün bu anlayışla, bu uzun ve onurlu yolculukta bir büyük adımı daha atmak için hep birlikteyiz. Trakya'nın en büyük yerleşim yerini hak ettiği konuma ulaştırmak adına daha önce yapılan çalışmaların üzerinde, daha iyisini yapmak için bir vizyon ortaya koymamız gerekiyor. Çünkü yapılacak projelerin hangi anlayışla yapılacağını ortaya koyduğumuz ve çerçevelerini net bir şekilde belirlediğimiz zaman, Çorlu'nun kısa, orta ve uzun vadeli stratejik hedeflerini belirleme noktasında daha büyük ve gerçekçi atılımlar yapılacaktır.Şuan da Çorlu'da projeler yürütülüyor fakat bundan çok daha önemlisi Çorlu'nun vizyonunu ortaya koymamız gerekiyor. Geçim kaynağı tarım ve sanayi olan insanların ağırlıklı olarak yaşadığı kentimizin stratejik hedefleri belirlenmeli. Yaşayan genç ve dinamik bir şehir yaratmalıyız. Çorlu'nun sanayi alanında, tarım alanında, sağlık alanında, turizm alanında, üniversite eğitimi alanında, fuar ve kongrelere ev sahipliği yapması noktasında bir vizyona ihtiyacımız var.Çorlu'nun tarihsel kimliğini ön plana çıkarmamız gerekiyor. Gezilmesi görülmesi gereken yerleri sadece Alışveriş Merkezleri olan, Kent belleği olmayan, hormonlu şekilde büyüyen bir kent olmaktan Çorlu'yu acilen kurtaracak adımları atmalıyız.Çorlu'nun tarihsel dokusuna uygun, kent kimliğini oluşturacak, marka değerini artıracak, turizme katkı sağlayacak projelerimiz olmalı. Kütüphaneleri, tiyatro salonları olan Kültür ve sanata ev sahipliği yapacak yeni bir Çorlu markası yaratmalıyız.

 SORUNLARI BİLMEK BAZEN YETMİYOR

Çorlu'da doğmuş, Çorlu'da yaşayan biri olarak Çorlu'nun sorunlarını sadece bilmekle kalmıyor aynı zamanda yaşıyorum da. Ulaşım konusunda acil alınması gereken önlemleri görüyorum. Alternatif yolları oluşturulmuş, trafiğe kapalı, yayalaştırılmış alanları olan, büyük dinamik kent meydanları olan, yaşayan bir kent yaratmalıyız. Şehir planlamacılığını sadece sayısal değerlere hapsedemeyiz. Şehirlerin yaşam ve mekân kalitesi yüksek, kimlikli, yaşanabilir, insan odaklı, güvenli, yöresel mimari ve geleneksel değerlere uygun kentsel tasarımı da içeren çalışmalara imza atmalıyız.Engelli yurttaşlarımızın güvenli ve konforlu bir yaşam sürebileceği engelsiz bir kent yaratma anlayışını ortaya koymalıyız. Kadınların ekonomik özgürlüklerini sağlamaları için projeler üretmeli, yaşlıların sosyal hayata katılmalarının önünü açmalıyız.

YILDIZI PARLAYAN BİR ÇORLU

İlçemiz tıpkı ülkemiz gibi genç nüfusa sahip gelişmekte olan ve her geçen gün yıldızı parlayan bir kenttir. Gençler yaşadıkları kentin olanakları dâhilinde sosyal kültürel sanatsal sportif ve bilimsel pek çok alanda kendilerini geliştirmek ve ifade etmek istemektedirler fakat yerel yönetimlerin yapacakları hizmetler ve faaliyetler planlanırken gençlerin görüşleri alınarak yapılmamaktadır.Bizler; bu kentte yaşayan gençlerin yerel yönetimden beklentileri nedir, gençler belediyenin hangi hizmetlerini kendileri için kullanıyorlar veya belediyenin faaliyetleri ne derece genç odaklı tüm bunları değerlendirerek stratejik planlarını hazırlamalı gençlerin beklentileri yönünde yeni düzenlemeler yapmalıyız.Belediyemizin Çorlu'muzda esnafımıza yönelik bakış açısını değiştirmeliyiz. Bürokratik zorlukları minimum düzeye indirip, çarşı ve cadde alışverişini artıracak çalışmalarımıza önem vermeliyiz.Tüm projelerimizde doğa ve çevreye saygılı, halkçı yerel yönetim anlayışıyla yatırımcı bütçe uygulamaları geliştirmeli ve kent yaşamında kaliteyi yükseltmek için proje-kaynak eşliği sağlamalıyızDürüst, saydam, hesap verebilen bir anlayışla Çorlu'yu halkla birlikte yönetmeliyiz.

 

Değerli Çorlulular, Değerli Cumhuriyet Halk Partililer;

Sonuç olarak Çorlu'ya stratejik bir hedef koymalı ve bu vizyon çerçevesinde hedeflediğimiz marka değeri yüksek yeni bir Çorlu yaratmalıyız. Bu bağlamda partimiz 2019 Yerel Seçimleri öncesinde kendi takvimini açıkladı ve iddialı bir şekilde zaman kaybetmeden adaylarını belirleme sürecine girdi.Bu noktada görüşümü ve tavsiyemi de sizlerin huzurunda açık yüreklilikle söylemek istiyorum. Uzun bir yola çıktık bu yol daha önceden de söylediğim gibi kendimize bir koltuk arama yolu değildir. Partililerimizin de örgütümüzün de, seçmenlerimizin de ortak bir talebi var. Bizler koşulsuz şartsız tüm üyelerin katılımı ile yapılacak bir önseçimle adaylarımızı belirlemek istiyoruz. Daha önce yaptığımız yerel seçimler ortada Geçmişte Ankara ve İstanbul belediyeleri dahil büyük başarılara imza atan belediye başkanlarının büyük çoğunluğunun ön seçimle gelmesi tesadüf değildir.

 

 ÖN SEÇİM KAZANDIRIR

 Önseçim bizlere kazandırır. Değerli arkadaşlar önseçim sandığına girmekten çekinene Çorlu Halkı neden oy versin? Bu anlayışla hareket etmemiz gerekiyor. Çorlu'da 6bine yakın üyesi bulunan Cumhuriyet halk partisinin önüne gelin sandığı hep birlikte koyalım. Ne birileri başkanlığı başkasına bıraksın, ne de kırılma, gücenme olsun. Gelin sandığı örgütün önüne koyalım arkadaşlar. 6bine yakın CHP'liden daha büyük anket mi olur ?

 

Sosyal demokrat belediyeciliğin bayrağını daha yukarıya taşımanın zamanı geldi. Bu kentin geçmişini, kültürünü, dokusunu ortaya çıkaracak yatırımlara imza atmanın zamanı geldi.Yüzleri gülen, bu kentte yaşamaktan mutluluk duyan, hangi inançtan hangi bölgeden olursa olsun kendini bu kente ait hisseden herkesin birlik beraberlik içinde yaşayacağı bir Çorluyu inşa etmenin zamanı geldi.Bu kentte yaşayanların, hepimizin ortak bir yanı var. Hepimiz Mustafa Kemal'in gözleriyle Kocatepe'den Türkiye'yi görüyoruz, yani bir kurtuluşa inanıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi'nde burada olan ya da olmayan bütün örgütümüzün ortak yanı bu. Farklılıklarımızı zenginlik görüp, ortak değerlerimizi de yüceltirsek ve en önemlisi birbirimizi seversek kurtuluşa olan inancımız da, heyecanımız da artacaktırBen artık Türkiye'nin acılı günler yaşamasını istemiyorum. Terör, ekonomik kriz, eğitimde gericilik ve her alanda adaletsizliğin hüküm sürdüğü bir ülke sarmalında, geleceğimizin kaybolmasını kabul etmiyorum. Bu topraklarda insanca ve barış içerisinde yaşamak bizim elimizde. Bunun için önce siyaset düzenini, ardından da Türkiye'yi değiştirmemiz gerek. Nasıl bir ülkede yaşamak istiyorsak, onu var etmek için mücadele etmemiz gerek. Unutmayın! Türkiye'nin güçlü bir Cumhuriyet Halk Partisi’ne ihtiyacı var. Ve bizler Cumhuriyet Halk Partisi’nde mücadele ediyorsak dengelerimizle değil, değerlerimizle siyaset yapacağız. Siyaset bana ne verecek değil, ben topluma ne vereceğim, diye düşüneceğiz.

 ADAY ADAYLIĞIMI AÇIKLIYORUM

 Sonuç olarak;  artık Çorlu halkının, belediyesiyle barışma zamanı geldi. Aydınlamanın, çağdaşlığın, cumhuriyetin ve Mustafa Kemal'in kenti Çorlu'yu hakkettiği anlayışla yönetmenin zamanı geldi. Bu güne kadar Çorlu'ya hizmet eden başkanlarımıza teşekkür ederek, daha iyisini yapma iddiasıyla Cumhuriyet Halk Partisi Çorlu Belediye Başkan Aday Adaylığımı sizlerin huzurunda açıklıyorum.”

EŞİ İLE SELAMLADI

Adaylığının  açıklamasının ardından Yıldıray Arıcı ve eşi Esra Arıcı ile birlikte katılan partilileri selamlayıp alanda bulunanlara karanfil dağıtıp bol bol resim çekildi.HABER VİDEOSU

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI