Bugun...
Advert Advert


AKIL ALMAZ OLAYI VATANDAŞ FARK ETTİ
Çekçek arabasına koydular.

AKIL ALMAZ OLAYI VATANDAŞ FARK ETTİ
+ -

Çerkezköy’de çekçek aracı ile koç çalan yabancı uyruklu kağıt toplayıcılarının aracından koç çıktı. Bağlık mahallesinde ismi öğrenilmeyen yabancı uyruklu kağıt toplayıcısının çuvallı çekçek aracının içinde bir şeyin hareket ettiğini gören vatandaşlar çuval içinde ayakları bağlanmış halde iki koç buldu. Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri hırsızlık yapıp iki koçu ve çekçeki olay yerinde bırakarak kayıplara karışan iki şüpheliye yakalamak için geniş çaplı soruşturma başlattı.

Çerkezköy’de önceki akşam ilginç bir hırsızlık vakası yaşandı. Bağlık mahallesinde bulunan Mehmet Aksaz adlı üreticinin çiftliğinden iki adet koç çalan hırsızlar, çaldıkları koçları çekçek diye tabir edilen büyük torbaya koyarak götürmeye çalıştılar. Çekçekle Tarla Sokak üzerine gelen Çekçekli hırsızların zorlandığını gören H.Y adlı bir vatandaş iki kişiye yardım etmek istedi. Çekçekcilerin yardıma gerek olmadığını ifade etmeleri üzerine torbanın içinde bir hareketliliğin olduğunu fark eden H.Y iki kişiye “Ne taşıyorsunuz?” şeklinde soru sorması üzerine hırsızlar çaldıkları iki koçu ve çekçeki olay yerinde bırakarak kaçtılar.

Hırsızların kaçmasının ardından torbanın içine bakan H.Y adlı vatandaş, içinde ayakları bağlanmış halde iki koç fark etti. Çevredeki diğer vatandaşların da yardımıyla koçların dışarı çıkarılmasının ardından 155 aranarak ihbarda bulunuldu ve çevredeki çiftlik sahiplerine haber verildi. Polis ekipleri kısa sürede olay yerine intikal ederken, çalınan koçların ise mahallenin 200 metre ilerisinde çiftlik işleten Mehmet Aksaz adlı üreticiye ait olduğu anlaşıldı.

TORBANIN İÇİNDE İNSAN DA OLABİLİRDİ

Olay yerine gelen polis memurlarına ifade veren H.Y adlı vatandaş, yardım etmek niyetiyle davrandığını, torbanın içindeki hareketlilikten şüphelenerek hırsızlara seslendiğini fakat seslenir seslenmez hırsızların koşarak kaçtığını ifade etti. Torbanın içindeki hayvanlara eziyet edildiğine de dikkat çeken H.Y, ilk başta torbanın içinde insan da olabileceği konusunda şüphelendiğini belirtti. Polis memurları, H.Y adlı vatandaşın duyarlılığı ve dikkati için teşekkür etti. Koçların sahibi Mehmet Aksaz da polis memurlarına ifade verdikten sonra koçlarını aracına yükleyerek çiftliğinde geri götürdü. Aksaz da H.Y adlı vatandaşa teşekkür ederken hırsızlar hakkında şikayette bulundu. Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri kamera kayıtlarından iki hırsıza ulaşmak için geniş çaplı soruşturma başlattı.
Kaynak: www.cerkezkoyhaber.com.tr

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI