Bugun...
Advert Advert


6’INCI GELENEKSEL BOZA FESTİVALİ VE SÜNNET ŞÖLENİ DÜZENLENİYOR
Ergene Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilerek her yıl düzenlenen Boza Festivali ve Sünnet Şöleni bu yıl da düzenlenecek. 6’ıncısı düzenlenecek olan Boza Festivali ve Sünnet Şöleni, 30 Ağustos Cuma günü Sağlık Mahallesi pazar yerinde yapılacak.

6’INCI GELENEKSEL BOZA FESTİVALİ VE SÜNNET ŞÖLENİ DÜZENLENİYOR
+ -

‘’Çocuklar bizim geleceğimizdir’’ diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Bu anlayıştan hareketle ilçemiz genelinde 6’ıncısını gerçekleştireceğimiz toplu sünnet programı kapsamında bu sene 160 çocuğumuzun sünnet işlemlerini gerçekleştirdik. Sünnet şölenimizin yanında bozasıyla meşhur olan Ergenemizde tarihimize sahip çıkarak Boza festivalimizi sünnet şöleni programımız ile birleştirerek geçmiş senelerde olduğu gibi bu senede büyük bir katılım ve coşku içinde Boza Festivali ve Sünnet Şölenimizi kutlayacağız” dedi.

Ergene Belediyesi tarafından 30 Ağustos Cuma günü düzenlenecek olan 6’ıncı Geleneksel Boza Festivali ve Sünnet Şöleni’nde saat 18.00’de sünnet çocukları için Mevlid-i Şerif okutulacak. Saat 19.00’da Sağlık Mahallesi Edirne Caddesi Zabıta noktası önünden festival açılış kortej yürüyüşü düzenlenecek. Festival alanında sonlanacak olan kortej yürüyüşünün ardından açılış konuşmaları ve boza tanıtımı ile festivale katılan konuklara boza ikramında bulunulacak. Daha sonra sünnet çocukları için geleneksel kına töreni tertip edilecek. Büyük bir coşku içinde kutlanılacak olan 6’ıncı Boza Festivali ve Sünnet Şöleni’nde ünlü ses sanatçısı Faruk Yılmaz konser verecek.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI