Bugun...
Advert Advert


55 KİLO KOKAİN ELE GEÇİRİLDİ
Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Brezilya'dan Tekirdağ Asyaport Limanı'na gelen gemide yapılan aramada 16 milyon 650 bin lira değerinde 55 kilogram 440 gram kokain ele geçirildi.

55 KİLO KOKAİN ELE GEÇİRİLDİ
+ -

Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince Brezilya'dan Türkiye'ye gelecek olan konteyner yüklü gemi ile uyuşturucu sevkiyatı yapılacağı istihbaratı alındı. İstihbarat Bilgi Sistemi'nde yapılan detaylı analizler sonucunda Brezilya'nın Paranagua Limanı'ndan Tekirdağ'ın Asyaport Limanı'na gelecek olan gemi, şüpheli olarak değerlendirilerek takibe alındı. Gemi Takip Programı üzerinden uluslararası sularda gerçek zamanlı olarak başlayan takip, geminin Asyaport Limanı'na gelene kadar koordineli olarak aralıksız sürdürüldü.Geminin limana yanaşmasının ardından tahliye işlemi sırasında narkotik dedektör köpeğinin konteynerlerden birine tepki vermesi üzerine Gümrük Muhafaza ekiplerince detaylı aramaya geçildi. Yapılan detaylı aramalarda konteynerin sağ arka kısmında bulunan 2 kutu içerisinde konteynerin mevcut mühür ve etiketinin bire bir kopyası olduğu anlaşılan sahte güvenlik mührü ile beyaz renkli madde tespit edildi. Bu maddenin uyuşturucu tespit cihazında yapılan ön analizinde kokain olduğu anlaşıldı. Değeri yaklaşık 16 milyon 650 bin lira olan 55 kilogram 440 gram kokaine el konuldu.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.
Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır. 
© Copyright 2014


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Reklam
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI